کارخانه: شهرک صنعتی شمس آباد، خ فروردین، پلاک 23

آدرس دفتر فروش: تهران، پاساژ امجد، پلاک 4/1

دفتر فروش: 66740901-021 | 9005-553-0912

  • 0
bg_image
ارسال شده توسط

روح الله محمدی

این روزها اگر به دنبال دکوراسیون داخلی مدرن، یا نورپردازی که هم زیبا باشد و هم مصرف مقرون به صرفه باشید حتماً چراغ خطی، لاین نوری یا نور خطی به گوش‌تان خورده است. در این مقاله سام آلومینیوم قصد داریم که انواع چراغ خطی را با استفاده از تصاویر منحصر بفرد هر چراغ مروری داشته باشیم تا بعد از 5 دقیقه‌ای که وقت برای خواندن و مشاهده تصاویر آن می‌گذارید؛ شناخت جامعی نسبت به انواع نور خطی پیدا کنید.

انواع لاین نوری با توجه میزان روشنایی

در میزان روشنایی لاین نوری شاخص‌های مختلفی مطرح است که معمولا در عرف وات، ملاک نوردهی است. وات یک منبع روشنایی، میزان انرژی است که آن منبع مصرف می‌کند؛ لذا یک منبع می‌تواند با وجود مصرف انرژی کمتر، به علت تکنولوژی ساخت آن نور بیشتری به اطراف ساطع کند.

به عنوان مثال لامپ 100 وات تقریباً 1600 لومن شار نوری دارد؛ در حالی که LED با 20 وات چنین شار نوری را از خود ساطع می‌کند. فکر می‌کنم با این توضیحات تقریبا مفهوم اصلی را به دست آورده باشید. حالا به موضوع اصلی انواع چراغ خطی بر اساس میزان روشنایی برمی‌گردیم. با توجه به تعداد ردیف LED استفاده شده در چراغ خطی میزان روشنایی آن نیز متفاوت خواهد بود.

انواع چراغ خطی با توان 20 وات

با توجه به توضیحات بالا مشخص می‌شود که لاین نوری 20 وات حدود 1600 لومن که برابری می‌کند با لامپ 100 معمولی نور می‌دهد. لذا ما در این‌جا می‌خواهیم انواع لاین های نوری را که چنین مشخصه‌ای دارند، معرفی کنیم.

  1. انواع نورخطی 20 وات توکار

در این قسمت می‌توانیم به کدهای SL 11, SL 12, SL 15, SL 161, SL 162, SL 17, SL 19 می‌توانیم اشاره کنیم. مشخصه تمام این کدها لبه‌دار بودن آنهاست که از کناف بیرون می آید و زیبایی دوچندانی را به فضا می‌بخشد. برای این که نسبت به هر کدام از این کدها شناخت بهتری پیدا کنیم تصاویر هر یک را به همراه مشخصات فنی، کد لاین نوری و نام فارسی آن در این جا می آوریم.

تک لاین کم عمق لبه دار ریلی با کد SL 11

در این نوع از چراغ خطی شما می‌توانید یک ردیف LED کار کنید و از مقدار توان مصرفی 20 وات بهره‌مند شوید. در صورت تمایل می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به قسمت مشخصات فنی نیز مراجعه نمایید.

انواع چراغ خطی تک لاین

تک لاین لبه دار ریلی با کد  SL 12 از انواع لاین نوری توکار

مشخصه این چراغ خطی ارتفا آن است که نسبت به کد قبلی از ارتفاع بیشتری برخوردار است. ولی از جهت میزان روشنایی و وات مصرفی با کد SL 11 یکسان است. باید توجه داشته باشیم اگر میزان ضریب حرارتی موضوع قابل توجهی برای ما باشد با توجه به استفاده بیشتر آلومینیوم در این محصول نسبت به کد قبلی از خنک کنندگی بیشتری نیز برخوردار است.

انواع لاین نوری تک لاین با مصرف 20 وات و شار نوری 1600 لومن

چراغ خطی تک لاین کم عمق لبه دار SL 15، انواع لاین نوری توکار

این پروفیل لاین نوری شبیه پروفیل SL 11 است با این تفاوت که در این کد ریل ندارد. ریل این پروفیل شامل لقمه و دو فنر است که در طرفین لقمه نصب می‌شود و کاربرد آن برای مهار کردن لاین نوری و اتصال محکم آن به کناف یا سقف است.

انواع لاین نوری انواع چراغ خطی با مصرف 20 وات در هر متر مربع

خرید انواع پروفیل لاین نوری از سام آلومینیوم

 

لاین نوری تک لاین لبه دار SL 16، توکار

چراغ خطی با کد SL 16 شباهت بسیار زیادی به کد SL 12 دارد. در این محصول نور خطی ریل در قمست زیرین پروفیل تعبیه نشده است. لازم به ذکر است که کد SL 16 و کد SL 12 دو محصول از پروفروش‌ترین محصولات چراغ خطی در بازار است.

انواع لاین نوری با کد SL 16 با وات مصرفی 20

دو محصول منحصربفرد توکار با اندازه‌های کوچک با کدهای SL 161 و SL 162

این دو کد از پروفیل چراغ خطی از نظر شکل و ساختار بسیار شبیه به SL 16 است. تنها تفاوت آن اندازه آن است که کوچک‌تر از پروفیل SL 16 است. این دو محصول برای پروژه‌هایی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد که فضا کمتری برای کار وجود دارد و در حداقل فضای ممکن می‌خواهیم نورپردازی نور خطی را داشته باشیم.

انواع لاین نوری با اندازه ای منحصربفرد و کوچک و مقرون به صرفه

یک کد بسیار کوچک و منحصربفرد دیگر در این خانواده که به کد SL 162 معروف است. این کد فضای بسیار کمی را حدود 8 میلی متر به خود اختصاص می‌دهد و از این جهت دارای ویژگی ویژه‌ای است.

لاین نوری کوچک در انواع لاین نوری

محصول نور خطی کنافی با عنوان تک لاین لبه‌دار ریلی کنافی با کد SL 17

در این محصول طراحی منحصربفردی برای کناف صورت گرفته است. ریل تعبیه‌شده در قسمت پایین پروفیل ارتفاع بیشتری دارد و این امکان را می‌دهد که در کناف‌هایی با عمق بیشتر بتوانیم از این نوع چراغ خطی استفاده مفیدی ببریم.

بیشتر بخوانید: ابعاد لاین نوری چقدر است؟

 

انواع لاین نوری کنافی

پروفیل چراغ خطی دفنی با عنوان تک لاین دفنی با کد SL 19

چراغ خطی دفنی از جهاتی منحصربفرد است. دیفیوزر آن بسیار ضخیم است. نحوه کاربرد آن داخل زمین است و لذا پروفیلی که استفاده می‌شود؛ نیز استحکام و ضخامت بیشتری دارد. این نوع محصول معمولا داخل زمین بین سرامیک و یا موزاییک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل چراغ خطی مناسب برای استفاده داخل زمین

2. انواع چراغ خطی 20 وات روکار

بسیاری از افراد تمایل دارند که برای استفاده انواع لاین نوری طوری انتخاب داشته باشند که کمترین تخریب را در منزل یا محل کار خود داشته باشند. برای این دسته از افراد انواع چراغ خطی روکار توصیه می‌شود. در این قسمت ما می‌خواهیم انواع نور خطی 20 وات که قبلا میزان روشنایی آن را نیز توضیح دادیم شرح دهیم.

کدهای مورد استفاده برای این قسمت SL 13, SL 14, SL 141, SL 142, SL 18 است که به ترتیب تمام عکس‌های این چراغ‌های خطی را می آوریم که در آن مشخصات فنی آن درج شده است.

چراغ خطی تک لاین با کد SL 13، انواع لاین نوری روکار

این محصول از جهت ارتفاع دارای ویژگی خاص است. ارتفاع 8 میلی متر این چراغ خطی باعث شده که استفاده آن را در بسیاری از فضاها از قبیل کابینت، آسانسور و در قسمت‌های مختلف دکوراسیون داخلی را آسان کند. سهولت استفاده از لاین نوری یکی از مزیت‌های بسیار مهم برای طراحان و مهندسان است.

لاین نوری کم ارتفاع روکار با کد SL 13

نور خطی روکار با کد SL 14 حالت مربعی کامل

این نور خطی حالت مربعی دارد و ابعاد متناسب باعث استفاده گسترده آن در دکوراسیون و نورپردازی شده است. این کد از نور خطی به عنوان یکی از پرفروش‌ترین و محبوب ترین محسوب می‌شود که علاقمندان بسیاری در صنعت دکوراسیون ساختمان دارد.

محبوب ترین لاین نوری روکار با کد SL 14

تک لاین 17 میل چراغ خطی روکار

یکی از چراغ خطی های زیبا همین مدل SL 17 است که شباهت بسیار زیادی به SL 14 دارد. در بسیاری از مواقع به جای این کد می‌توانید از SL 14 نیز استفاده کنید چون فرق آن فقط یک میلیمتر است. مشخصه این مدل از چراغ خطی بدنه سینوسی است.

چراغ خطی تک لاین 17 میلی متر روکار

تک لاین 13 میلی متر روکار

از انواع چراغ خطی روکار این مدل از جمله کوچک‌ترین مدل لاین نوری است. این لاین نوری روکار SL 142 از جهت مقیاس و نحوه استفاده شبیه SL 162 است که البته کد 162 توکار است و در قسمت قبل به آن اشاره کرده و مشخصات فنی آن را هم مشاهده کردید. این نوع از لاین نوری به علت ساختار و شکل خود بسیار می‌تواند پراستفاده در دکوراسیون و نورپردازی قرار گیرد.

انواع لاین نوری کوچک روکار با اندازه 13 میلیمتر

چراغ خطی روکار نبشی با عنوان تک لاین نبشی با کد SL 18

یکی از پرکاربردترین چراغ از انواع لاین نوری کد SL 18 است. این کد بسیار منحصربفرد و کم جا است. زیبایی طراحی چشم نواز موجب استقبال از آن شده است. این چراغ خطی برای مهندسین در صنعت آسانسور پرکاربرد است. هر قسمتی از دکوراسیون و محل نصب که حالت کنج داشته باشد SL 18 می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

بهترین لاین نوری برای نبشی و قرنیز

بیشتر بخوانید: اجزای لاین نوری چیست؟

نتیجه‌گیری انواع لاین نوری

ما در این مقاله فقط توانستیم انواع لاین نوری در قسمت تک لاین را توضیح دهیم. «انواع چراغ خطی» که در سام آلومینیوم موجود است، آن قدر گسترده است که از حوصله یک مقاله خارج است. لذا سعی کردیم آن را در چند قسمت معرفی کنیم تا شما بتوانید حداکثر استفاده را ببرید. ما در این مقاله مشخصات فنی را هم ارائه کردیم تا علاوه بر اندازه هر یک از محصولات شما بتوانید انتخاب درستی در خرید خود داشته باشید.

ممکن است توضیحات ارائه شده برای خواننده ابهامی ایجاد کند که انتخاب را سخت کند. لذا در صورتی که هنوز ابهامی برای انتخاب لاین نوری مناسب دکوراسیون منزل و محل کار خود دارید می‌توانید با کارشناسان فنی سام آلومینیوم مشورت کنید. روزانه افراد زیادی برای این کار تماس می گیرند و فضای جذابی را برای محیط کار و زندگی خود ترتیب می دهند شما هم می توانید تصمیمات خوبی برای روشنی بخشیدن بیشتر فضای کار و زندگی خود بگیرید.

شرکت سام آلومینیوم، یکی از تولیدکنندگان پروفیل های عمومی و اختصاصی آلومینومی از جمله انواع پروفیل چراغ خطی است. ارائه مشاوره و خدمات عالی در زمینه نصب و مونتاژ چراغ خطی در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی نیز از جمله خدمات این شرکت است. شما می توانید با انتخاب مناسب پروفیل چراغ خطی نمای زیبایی را به دکوراسیون داخلی محل کار یا سکونت خود بدهید.

برچسب‌ها

اشتراک‌ گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست‌های مرتبط

14 آذر 1402
لاین نوری سقف + عکس
7 آذر 1402
25 ایده برای نورپردازی خانه
3 آذر 1402
کاربرد لاین نوری در ترمووال + عکس
26 آبان 1402
روش کار لاین نوری + کاربرد آن‌ها در محیط‌های مختلف
12 آبان 1402
انواع نورپردازی در معماری داخلی + عکس
8 آبان 1402
اصول نورپردازی خانه + انواع منابع نور
4 آبان 1402
طرح لاین نوری کناف | 6 طرح مختلف
21 مهر 1402
انواع لاین نوری + عکس مدل‌های مختلف
14 مهر 1402
دستمزد نصب لاین نوری چقدر است؟ + عوامل موثر بر هزینه
24 شهریور 1402
اجزای لاین نوری چیست؟
9 شهریور 1402
ابعاد لاین نوری چقدر است؟
2 شهریور 1402
مزایا و معایب لاین نوری چیست؟
14 مرداد 1402
دیفیوزر چراغ خطی
1 مرداد 1402
اجرای لاین نوری کناف
25 تیر 1402
دکوراسیون داخلی شیک با چراغ خطی
24 تیر 1402
لاین نوری کنافی چگونه اجرا می شود؟
21 تیر 1402
چراغ خطی بهترین انتخاب روشنایی مدرن
15 تیر 1402
راهنمای جامع خرید لاین نوری و کاربردهای آن
14 تیر 1402
چراغ خطی ارزان را چگونه تهیه کنیم؟
13 تیر 1402
نحوه اجرای نورپردازی با لاین نوری