bg_image
ارسال شده توسط

روح الله محمدی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

لاین نوری یا همان چراغ خطی یکی از مباحث به‌روز در صنعت روشنایی است. چراغ خطی به‌عنوان به‌روزترین روشنایی موجود در بازار شناخته می‌شود. تمام علاقمندان به دکوراسیون مدرن و نورپردازی جذاب بعد از مشاهده انواع چراغ خطی سوالات مهمی درباره اجرت نصب لاین نوری خواهند داشت. دستمزد نصب لاین نوری موضوعی است که از نظر کاربران اهمیت زیادی دارد. با سام آلومینیوم همراه باشید در این‌باره بیشتر بدانید.

دستمزد نصب لاین نوری

اگر قصد دارید برای نورپردازی داخلی و ساختمان خود از لاین نوری استفاده کنید، باید به این سوالات پاسخ دهید:

1. مکانی که می‌خواهید استفاده کنید، چه نوع کاربری دارد؟

2. چه مقدار دکوراسیون داخلی و نورپردازی آن برای شما مهم است؟

3. به چه میزان می‌خواهید هزینه کنید؟

اجرت نصب لاین نوری چقدر است؟

دستمزد نصب چراغ خطی به‌صورت‌کلی متفاوت و به بسیاری از شاخص‌ها مرتبط است.

  • از جمله شاخص‌هایی که در دستمزد مهم است توکار یا روکار بودن چراغ خطی است.
  • شاخص دیگر این است که چه مقدار نصب لاین نوری نیاز به تخریب دیوار یا سقف دارد.
هر کدام از این موارد در میزان دستمزد مؤثر است.

به‌طور‌کلی دستمزد نصب لاین نوری با‌توجه به مکان نصب و نحوه نصب آن متفاوت است، به‌عنوان مثال چراغ خطی توکار باشد یا روکار، آویز باشد یا قرنیزی مقدار خدماتی که باید برای نصب آن انجام داد متفاوت لذا دستمزد نصب چراغ خطی با‌توجه به شرایط آن متفاوت خواهد بود.

به‌صورت‌کلی اجرت نصب لاین نوری بین 40 تا 110‌هزارتومان برای نصب هر متر لاین، با‌توجه به مورد آن متغیر است. در این‌جا به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم ولی بهتر است با‌توجه به موقعیت نصب چراغ خطی حتما با مشاورین متخصص تماس حاصل فرمایید.

 

انواع چراغ لاین نوری

 هزینه نصب (تومان)

مگنتی

100.000

سقفی توکار

60.000

ریلی

80.000

نور مخفی

60.000

چراغ پارتیشن

110.000

 

خرید پروفیل لاین نوری در مدل‌های مختلف

 

عوامل مؤثر بر میزان دستمزد نصب لاین نوری

عوامل مؤثر بر نصب، مواردی چون طراحی با محاسبات دقیق، انتخاب مکان مناسب، نحوه نصب، نوع منبع نوری و اتصالات الکتریکی و یا الکترونیکی را دربرمی‌گیرد.

میزان دستمزد نصب لاین نوری

طراحی با محاسبات دقیق

طراحی که برای نورپردازی انجام شود می‌تواند با مبنای مهندسی صورت بگیرد. اگر بخواهیم ساده در این خصوص توضیحی بدهیم، باید سه عنوان را به خاطر داشته باشیم.

طراحی روشنایی نیاز به برنامه‌ریزی دقیق برای ترتیب نصب چراغ‌های خطی دارد. این پروسه شامل تعیین فاصله‌ها و ارتفاع‌های مناسب بین چراغ‌ها و نصب انحصاری و دقیق آن‌ها می‌شود.

اول) شار نوری

شار نوری برای محاسبه نور خروجی منبع نور به کار‌می‌رود و واحد آن لومن است.

شدت نور یا اصطلاح luminous مقدار نوری است که به سطح مورد‌نظر می‌رسد و واحد آن لوکس است. به‌ عبارتی‌ دیگر لوکس مقدار نوری است که ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

منبع نوری ممکن است در اطراف خود محفظه‌ای مات داشته باشد که اجازه ندهد مقدار لومن واقعی به محیط برسد. یا در اطراف محفظه و لامپ و حتی محیط گرد و غبار وجود داشته باشد. همه این‌ها باعث می‌شود که شار نوری عینا به لوکس تبدیل نشود.

سوم) مساحت مکان مورد‌نظر

با‌توجه به این که ما در کجا می‌خواهیم نورپردازی انجام دهیم مساحت اهمیت پیدا می‌کند. واحد مساحت متر‌مربع است.

انتخاب مکان مناسب

انتخاب مکان مناسب برای نصب چراغ‌های خطی بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید که چراغ‌های خطی روشنایی به زیبایی دکوراسیون و نورپردازی محیط کمک شایانی می‌کند. بنابراین، باید مکانی انتخاب کنید که نیازهای روشنایی آن را برآورده کند.

رابطه‌ای که برای محاسبه شدت نور وجود دارد برابر است با شار نوری تقسیم بر مساحت؛ یعنی  E=Ø/A. که E شدت نور، Ø شار نوری و A هم مساحت است. واحد E، لوکس، واحد Ø، لومن و واحد A، متر‌مربع تعیین شده است.

منابع نوری

باید از منابع نوری مناسب برای چراغ‌های خطی استفاده کنید. این شامل انتخاب لامپ‌ها و مهارت‌های نورپردازی صحیح می‌شود.

اتصالات و اتصالات الکتریکی

نصب صحیح اتصالات الکتریکی به چراغ‌های خطی برای تأمین برق بسیار حیاتی است. باید از تجهیزات و اتصالات ایمن و استاندارد استفاده کرد.

راهکاری برای حذف دستمزد نصب لاین نوری

اگر قصد دارید که از چراغ خطی در نورپردازی دکوراسیون داخلی و ساختمان خود استفاده نمایید، می‌توانید قسمتی از این کار را خودتان به عهده بگیرید.

ما در این مقاله سعی می‌کنیم راهکارهایی اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه ارائه نماییم تا با انجام آن‌ها بتوانید به شکلی کاملا اقتصادی نورپردازی رؤیایی و شیک را برای منزل خود به ارمغان آوردید.

مراجعه به تولیدکننده مقاطع پروفیل لاین نوری آلومینیوم

حذف دستمزد نصب لاین نوری

روش کار به این صورت است که شما به مرکز تخصصی تولید چراغ خطی مراجعه می‌کنید و با استفاده از راهنمایی و مشاوره مرکز تخصصی و تولیدکننده مقاطع پروفیل لاین نوری متوجه این می‌شوید که چه کدی را استفاده نمایید.

پس از این که به این مهم دست پیدا کردید باید کدهای مربوطه را سفارش داده و از آن شرکت بخواهید که آن‌ها را با تجهیزات جانبی مانند درایور یا ترانس برای شما آماده نماید.

شرکت سام آلومینیوم یکی از شرکت‌هایی است که می‌توانید مشاوره‌های مورد نیازتان را از این شرکت دریافت کنید.

طراحی مهندس و مناسب محل نورپردازی

پس از دریافت چراغ خطی مونتاژ شده شما می‌توانید با‌توجه به اندازه هایی که درخواست کرده‌اید و بریده شده‌اند، در محل مناسب نصب کنید.

باید توجه داشته باشید که یکی از مراحل بسیار مهم اندازه‌گیری محل نصب و همچنین اندازه‌گیری میزان لوکس نوری مورد‌نیاز فضای شماست.

در مورد اول خودتان می‌توانید اندازه‌ها را به دقت محاسبه کنید و بنویسید و در مورد دوم هم می‌توانید با کارشناسان چراغ خطی تماس گرفته و مشاوره لازم را اخذ نمایید.

موارد مهم در نصب لاین‌های نوری

مواردی به صورت جانبی در نصب لاین نوری مهم است که از جمله آن‌ها می‌توان به ایمنی، تست و تنظیم درست نور، تعمیر و نگهداری اشاره کرد که در پایان سعی می‌کنیم این موارد مهم را با هم مرور کنیم.

دستمزد نصب ایمنی لاین نوری 

ایمنی محل نورپردازی

همیشه باید به ایمنی در هنگام نصب چراغ‌های خطی توجه داشته باشید. مطمئن شوید که تمامی ایمنی‌های مورد نیاز مثل اتصال بدنه، نصب درست درایور و تجهیزات محافظتی دیگر به درستی به کار گرفته‌ شده‌اند.

تست و تنظیم

بعد از نصب، باید چراغ‌های خطی را تست کرده و به تنظیمات صحیح دست یابید تا بهترین عملکرد را ببینید.

نگهداری و تعمیر

پس از نصب، نگهداری اصولی و تعمیرات دوره‌ای از اهمیت زیادی برخوردارند تا عمر مفید چراغ‌های خطی افزایش یابد. در صورت خاموش شدن قسمتی از چراغ خطی می توانید با مشاورین سام آلومینیوم تماس بگیرید تا متخصصین امر برای ترمیم ماژول مورد‌نظر به محل اعزام شوند.

نتیجه‌گیری دستمزد نصب لاین نوری

به‌طور‌کلی، «اجرت نصب لاین نوری» به شاخص‌های زیادی بستگی دارد. نصب چراغ‌های خطی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، دانش فنی، و ایمنی است. همچنین، از تجهیزات و مواد باکیفیت برای اجرای موفقیت‌آمیز این پروژه باید استفاده کرد. بعد از توجه به این موارد باید بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین قیمت را برای این کار پیدا کرد.

از عوامل مؤثر بر «هزینه نصب چراغ خطی» می‌توان به نحوه طراحی نورپردازی، مکان نصب چراغ خطی از جهت توکار یا روکار بودن و یا حتی آویز بودن آن و البته تجهیزات مورد نیاز اعم از ال ای دی، درایور و هیت سینک یا قاب پروفیل آلومینیوم آن اشاره کرد.

شرکت سام آلومینیوم، یکی از تولیدکنندگان پروفیل‌های عمومی و اختصاصی آلومینومی از جمله انواع پروفیل لاین نوری است. ارائه مشاوره و خدمات عالی در زمینه نصب و مونتاژ چراغ خطی در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان‌های اداری، تجاری، مسکونی نیز از جمله خدمات این شرکت است. شما می‌توانید با انتخاب پروفیل چراغ خطی مناسب، نمای زیبایی را به دکوراسیون داخلی محل کار یا سکونت خود بدهید.

برچسب‌ها

اشتراک‌ گذاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست‌های مرتبط