مقدمه آلومینیوم چیست

بدون شک تصور دنیای مدرن امروز بدون آلومینیوم و آلیاژهای آن غیرممکن است، لذا برای شناخت بیشتر این فلز و دسترسی به نکات و توضیحات تکمیلی در این حوزه، پیشنهاد می شود بخش آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیوم را از وب سایت سام آلومینیوم (SAM Aluminum ) را مطالعه فرمایید.

آلومینیوم چیست
بندیل های ساخته شده از بیلت آلومینیوم

آلومینیم و تاریخچه آن

تاریخچه استفاده از آلومینیم و ترکیبات آن به پنج هزاران سال قبل از میلاد برمی گردد که سفالگران ایرانی ظروف خشتی خود را از خاک رس که حاوی اکسید آلومینیم بود می ساختند و همچنین مصریان و بابلیان باستان نیز از ترکیبات آلومینیوم در رنگهای پارچه‌ای، مواد آرایشی و دارویی استفاده می‌کردند.

با این حال، فقط اوایل قرن نوزدهم بود که آلومینیوم به عنوان یک عنصر شناخته شد و به عنوان یک فلز خالص جدا شد. مشکل در استخراج آلومینیوم از ترکیبات طبیعی آن، فلز را برای سالها نادر نگه داشت.

فرآيند هال- هرول قرن 19 كه گام مؤثرى در استفاده از نيروى برق براى توليد فلز(آلومينيم) مى باشد. در انگلستان همفرى ديوى طى سالهاى 1808- 1813 براى استخراج اين فلز(آلومينيم) از تركيبات آن كوشيد ولى تنها آلياژى از آلومنيوم، آهن به دست آورد. كوششهاى بعدى او در اين مورد نيز نتيجه‌اى نبخشيد.

در سال 1825 فيزيكدان دانماركى هانس كريستين اورستد روش ديگرى براى استخراج را آزمايش كرد، حبه هاى كوچكى از فلز را كه احتمالأ حاوى آلومينيم ناخالص بود به دست آورد. اورستد را بايد راهگشاى واقعى دستيابى به آلومينيوم محسوب كرد.

فريدريش وهلر آلمانى با الهام از روش اورستد و به كارگيرى آن در تحقيقات بيشتر موفق شد تا به سال 1837 آلومينيوم را به صورت ورقه هاى نازك توليد كند.

در همان سال او خواص شيميايى اين فلز را براى اولين بار گزارش كرد.

وهلر به سال 1835 و پس از اصلاح روش خود توانست مقادير كمى آلومينيم را به صورت ذرات سوزنى شكل توليد كند، كه براى اولين بار از آنها براى تعيين خواص فيزيكى اين فلز استفاده كرد.

هانرى سن كلردوويل فرانسوى بر اساس نتايجى كه وهلر به دست آورده بود موفق به حذف موانع بيشترى شد و روش ديگرى كه از نظر فنى براى استخراج آلومينيوم عملى بود به دست آورد.

اولين قطعه آلومينيم توليد شده به اين روش، خلوصى بين 96 تا 97 درصد داشت و در سال 1855 در نمايشگاه بين المللى پاريس به نمايش گذاشته شد.

در سال 1886 پل. هرولت فرانسوى، چارلز مارتين هال آمريكايى همزمان، مستقل از هم توانستند از طريق تجزيه الكتروليتى اكسيد آلومينيم حل شده در مذاب كريوليت اين فلز را توليد كنند.

در آن زمان، تهيه انرژى الكتريكى لازم براى الكتروليز ديگر مشكلى نبود، زيرا در سال 1866 ورنرفون زيمنس آلمانى دينام ژنراتور را اختراع كرده بود.

امروزه در كليه فرآيندهاى توليد آلومينيم در سراسر دنيا همچنان بر اساس اصول كلى كشف شده توسط هرولت و هال عمل مى شود و بنابراين مى توان گفت سال1886، سال آغاز توليد صنعتى آلومينيم است.

در آن زمان، قبل از اين كه بتوان عمل استخراج فلز را در مقياس بزرگ آغاز كرد يك مشكل ديگر به وضوح به چشم مى خورد و آن توليد ماده اوليه يعنى اكسيد آلومينيم از سنگ معدن بوكسيت در مقياس زياد بود.

باير اتريشى در سال1893 با حل كردن بوكسيت در سود سوزآور براى تهيه اكسيد از بوكسيت فرآيندى مقرون به صرفه به دست آورد.

امروزه اغلب كارخانجات تهيه اكسيدآلومينيم، اكسيد لازم براى الكتروليز را بر اساس فرآيند باير تهيه مى كنند.

فرآیند ساخت و تولید ( آلومینیوم چیست ) 

تولید آلومینیوم در دو مرحله انجام می شود:

الف) فرآیند بایر (The Bayer process)، در تصفیه سنگ معدن بوکسیت برای به دست آوردن اکسید آلومینیوم.

1- ابتدا سنگ معدن بوکسیت به صورت مکانیکی خرد می شود.

سپس، سنگ خرد شده با سود سوزآور مخلوط شده و در آسیاب فرآوری می شود تا دوغاب (سوسپانسیون آبکی) حاوی ذرات بسیار ریز سنگ تولید شود.

2- دوغاب به دستگاه گوارش، مخزنی که مانند زودپز کار می کند، پمپ می شود.

دوغاب تحت فشار 230-520 درجه فارنهایت (110-270 درجه سانتیگراد) گرم می شود. این شرایط برای مدتی از نیم ساعت تا چند ساعت حفظ می شود. برای اطمینان از حل شدن تمام ترکیبات حاوی آلومینیوم، ممکن است سود سوزآور اضافه شود.

3- دوغاب گرم، که اکنون یک محلول سدیم آلومینات است، از طریق یک سری مخازن فلاش عبور می کند که فشار را کاهش می دهد و گرمای قابل استفاده مجدد در فرآیند تصفیه را بازیابی می کند.

4- دوغاب به درون مخزن ته نشینی پمپ می شود.

ناخالصی هایی که در سود سوزآور حل نمی شوند، در ته رگ قرار می‌گیرند. همانطور که آلومینیوم موجود در مخزن ته نشینی در محلول سود سوز آور حل می شود. باقیمانده (به نام «گل سرخ») که در ته مخزن جمع می شود شامل شن و ماسه ریز، اکسید آهن و اکسیدهای عناصر کمیاب مانند تیتانیوم است.

5- پس از برطرف شدن ناخالصی ها، مایعات باقیمانده که تا حدی شبیه قهوه است، از طریق یک سری فیلترهای پارچه ای پمپ می شود.

هر ذره ریز ناخالصی هایی که در محلول باقی مانده توسط فیلترها به دام می افتند.

این ماده برای بازیابی آلومینا و سود سوزآور قابل شستشو است.

6- مایع فیلتر شده از طریق یک سری مخازن بارشی شش طبقه پمپ می شود.

بلورهای بذر هیدرات آلومینا (آلومینای چسبیده به مولکول های آب) از بالای هر مخزن اضافه می شوند.

بلورهای بذر با نشستن در مایع و اتصال آلومینای محلول به آنها رشد می کنند.

7- کریستال ها رسوب شده ته مخزن برداشته می شوند.

پس از شستشو، آنها را برای حرارت دادن را به داخل یک کوره استوانه ای چرخان حرکت می دهد تحت دمای 2000 درجه فارنهایت (1100 درجه سانتیگراد) باعث بیرون راندن مولکول های آب می شود و بلورهای آلومینای بدون آب باقی می ماند.

بعد از خروج از کوره، کریستال ها از یک کولر عبور می کنند.

آلومینیوم چیست
فرایند بایر تولید آلومینیوم

 

ب) فرآیند هال- هرولت (The Hall-Heroult process)، فرآیند ذوب اکسید آلومینیوم برای آزاد سازی آلومینیوم خالص.

ذوب آلومینا به آلومینیوم فلزی در یک ظرف فولادی به نام گلدان احیا انجام می شود.

پایین گلدان با کربن پوشانده شده است، که حاوی مجموعه ای از میله های کربن معلق در بالای گلدان است، که در یک محلول الکترولیت قرار می گیرند گلدان‌های احیا به صورت ردیفی متشکل از 50-200 گلدان چیده شده‌اند که به صورت سری به هم متصل شده و مدار الکتریکی را تشکیل می‌دهند. هر گلدان می تواند 66000-110،000 تن آلومینیوم در سال تولید کند.

8- درون گلدان احیا، بلورهای آلومینا در كرایولیت مذاب حل می شوند تا یك محلول الكترولیت ایجاد كنند كه برق را از میله های كربن به بستر كربن دار دیگ. جریان مستقیم (4-6 ولت و 100000-230000 آمپر) از طریق محلول عبور می کند.

واکنش حاصل باعث شکسته شدن پیوندهای بین اتم های آلومینیوم و اکسیژن در مولکول های آلومینا می‌شود.

اکسیژن آزاد شده به سمت میله‌های کربن جذب می شود و در آنجا دی اکسید کربن ایجاد می کند.

اتمهای آلومینیوم آزاد شده به عنوان فلز مذاب در ته گلدان قرار می گیرند. آلومینیوم مذاب خالص در انتهای گلدان جمع شده و سیفون می شود.

گلدان ها 24 ساعته و در هفت روز هفته کار می کنند.

9- یک بوته به پایین پاتیل منتقل می شود و 9000 پوند (4000 کیلوگرم) آلومینیوم مذاب جمع می کند، که 8/99% خالص است. این فلز به یک کوره نگهدارنده منتقل شده و سپس به صورت شمش ریخته در قالب ریخته می شود.

یک روش معمول ریختن آلومینیوم مذاب در قالب افقی و بلند است.

با حرکت فلز از طریق قالب، قسمت بیرونی آن با آب خنک می شود و باعث جامد شدن آلومینیوم می شود.

شافت جامد از انتهای قالب خارج می شود، جایی که در فواصل مناسب اره می شود تا شمش هایی با طول دلخواه تشکیل شود. مانند فرآیند ذوب، این فرآیند ریخته گری نیز مداوم است.

آلومینیوم چیست
فرآیند هال- هرولت

 

خصوصیات قابل توجه آلومینیوم ( آلومینیوم چیست )

آلومینیوم، فلزی:

 •           نرم و سبک، اما قوی است
 •          ظاهری نقره‌ای – خاکستری مات است
 •          به دلیل لایه نازک اکسایش ضد زنگ خوردگی است.
 •          وزن آلومینیوم تقریبأ یک سوم فولاد یا مس است.ِ
 •         دومین فلز چکش خوار، ششمین فلز انعطاف‌پذیر و به راحتی خم می‌شود.
 •          بسیار بادوام و مقاوم است.
 •          دارای قابلیت هدایت حرارتی بالایی بعد از نقره و مس است.
 •          دارای قابلیت انجام کار مکانیکی و تغییر فرم سرد و گرم است.
 •          با توجه به خواص منحصر به فردش در طیف گسترده ای از کاربردها مفید است.
 •          آلومینیوم به راحتی و از نظر اقتصادی در محصولات جدید قابل بازیافت است.

 

کاربرد آلومینیم
این آلیاژ به علت ویژگی های خاصی که دارد در بیشتر صنایع از جمله اتومبیل سازی، غذاسازی، ساختمان سازی، بلوکه های سیلندر خودرو، اسکلت سازی، صنایع پتروشیمی و صنابع هوایی و غیره به کار می رود.
آلیاژ های آلومینیم:   ( آلومینیوم چیست ) 
به طور کلی آلیاژ های آلومینیم به دو دسته کلی تقسیم می شود:

     1           1- آلیاژ های نوردی؛ 2- آلیاژ های ریخته گی
1- در آلیاژ های نوردی ابتدا آلیاژ به شکل شمش ریخته شده سپس با توجه به شرایط تولید هر یک از فرآیندهای کار سرد شامل: نورد، فورج، سوراخ کاری برش و …. روی قطعه انجام می شود.
روش‌های تولید شمش های نوردی:
الف) روش مداوم(countinus) : این روش که از سرعت تولید بالایی برخوردار است به این صورت می باشد که ذوب ریزی به صورت مداوم ادامه پیدا می کند.
به این صورت که محفظه ای از فولاد گرم که در زیر پاتیل مذاب قرار دارد مذاب را به صورت دائم دریافت می نماید، مذاب پس از رها شدن از پاتیل وارد محفظه شده و در مرحله اول آب گرد هایی که در قسمت بالای محفظه قرار دارند مذاب را به مرحله خمیری می رساند در مرحله بعد مذاب به مرحله آب فشان رسیده و به طور کامل منجمد می شود و در پایان تیغه ای که در انتهای محفظه قرار دارد فلز را برش زده و بر روی صفحه نقاله می اندازد.
ب) روش نیمه مداوم و یا تکباری (non countinus): این روش که در کارخانه ها و به وسیله قالب های ماسه ای انجام می شود به این صورت است که ابتدا کوره را به مقدار معینی شارژ کرده سپس شارژ آماده شده را در قالب های مورد نظر می ریزند.
2- تهیه آلیاژ های ریخته‌گی (فرآیند شکل ریزی): تولید شکل نهایی قطعه به صورت مذاب ریزی مستقیم در ریخته گری‌ها به صورت زیر می‌باشد:

الف) شمش اولیه: این شمش معمولاً در کارخانه‌های ریخته‌گری تولید می شود و از درصد خلوص بالایی درحدود 99.9% برخوردار است که معمولا به صورت پوکه های مستطیل شکل با وزن 15 الی 20 کیلو گرم تهیه می شوند. که جهت آلیاژ سازی آن‌ها از شمش های منیزیم، روی، سیلیسیم استفاده می شود.

ب) شمش‌های ثانویه: این شمش‌ها معمولا از ذوب مجدد قراضه‌ها و برگشتی‌ها تولید می‌شود و با توجه به اینکه عملیات تصفیه و تمیزکاری روی این شمش‌ها انجام می‌شود از لحاظ قیمت گرانتر از شمش‌های اولیه می‌باشد اما دارای درصد خلوص و کیفیت بالاتری نسبت به شمش های اولیه می باشد.
ج) قراضه ها: که قیمت مناسبی داشته ولی قبل از استفاده باید عملیات تمیزکاری بر روی آن‌ها انجام شود.
د) برگشتی‌ها: این شمش ها انواع قطعات معیوب سیستم راهگاهی را شامل می شود که به جهت شارژ مجدد در ریخته گری استفاده می شود.
ج) آلیاژ سازها و یا هاردنرها (آمیژن ها): این گروه از آلیاژ سازها هنگامی استفاده می شود که قرار باشد عناصری را با نقطه ذوب بالاتر یا نقطه ذوب پایین تر به مذاب اضافه کنیم به عنوان مثال اضافه کردن مس با نقطه ذوب 1080 درجه سانتیگراد به مذاب آلومینیم که این عمل باید به صورت آمیژن انجام شود. یا اضافه کردن روی با نقطه ذوب 420 درجه سانتیگراد به مذاب آلومینیم که باید به صورت آمیژن انجام شود.

هیت سینک چیست و کاربردهای آن :

در تمامی صنایع و مدارهای حساس به دما از قطعه مهم هیت سینک استفاده می شود. که یک مبدل حرارتی است که حرارت تولیدی تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی را انتقال می دهد و با پراکنده کردن حرارت، دما را در وسیله مورد نظر کنترل می کند.

این قطعه معمولاً روی مواد زیر در صنعت های مختلف نصب می شود :

 1. مادربورد ها در صنعت رایانه
 2. ال ای دی ها در صنعت روشنایی
 3. ترانزیستور ها در صنعت الکترونیک
 4. منابع تغذیه در صنعت روشنایی ، صنعت رایانه ، صنعت آسانسور و بالابرها
 5. و….

ساختار هیت سینک ها :

این محصول از مس ساخته می شود یا آلومینیوم

مس : هدایت حرارتی بالایی دارد و می تواند حرارت را به سرعت منتقل کند.

آلومینیوم : علاوه بر هدایت حرارتی، هزینه و وزن قطعه را کاهش می دهد.

تولید هیت سینک در صنعت آلومینیوم کار ساده ای نیست .

معمولا مقاطع اختصاصی به خاطر پیچیدگی خاص و پره هایی که در آن وجود دارد، تولید کنندگان این محصول را به چالش می کشد.

به همین دلیل برای ساخت قالب های هیت سینک باید محاسبات دقیقی انجام داد تا در حین تولید قالب آسیب نبیند و مقطع با دقت لازم تولید شود .

روش تولید هیت سینک :

زمانی که شما تصمیم به خرید  می گیرید از دو روش زیر می توان وارد عمل شد.

روش اول :

قالب هایی که ما موجود داریم و شما می توانید از طریق واحد فروش سفارش لازم را گذاشته و جنس خود را دریافت نمایید .

روش دوم :

این روش در چند مرحله خلاصه می شود که به ترتیب زیر می باشد .

 • مرحله اول ساخت قالب:

نمونه قطعه یا نقشه از مشتری دریافت می شود و قالب اکسترود توسط شرکت ساخته می شود.

 • مرحله دوم تولید اولیه :

پس از ساخت قالب، تولید اولیه صورت می گیرد و برای مشتری جهت گرفتن تاییدیه ارسال می شود.

 • مرحله سوم تولید نهایی :

تولید نهایی و انجام عملیات های لازم بر روی پروفیل آلومینیوم  که عبارتند از فرزکاری و برش دقیق با CNC

 

لازم به ذکر است که معمولا  به صورت دانه ای خرید و فروش می شود .

به علت تنوع زیاد این محصول در صنعت ، شرکت سام آلومینیوم روش دوم را به مشتری پیشنهاد می کند .

ما را در آپارات دنبال کنید

اینستاگرام سام آلومینیوم

شاید برای شما هم جالب باشد

ساخت قالب

 

 

موارد مصرف پرده زبرا

پرده زبرا و موارد مصرف آن معمولا کارایی پرده در ساختمان جلوگیری از ورود نور به داخل اتاق یا تنظیم نور مورد احتیاج می‌باشد. تنوع زیاد پرده‌ها در بازار باعث شده افراد حق انتخاب زیادی در نوع انتخاب محصول داشته باشند. هنوز هم پرده‌های پارچه‌ای با توجه به قدمتی که دارند جایگاه خود را در زیبایی منازل حفظ کرده است.

بعد از پرده‌های پارچه‌ای، پرده‌های لوردراپه وارد بازار شد و همه برای فضاهای اداری و مکان‌هایی مثل آشپزخانه و …

از این پرده‌ها استفاده ‌می‌کردند. ضعفی که در پرده‌های لوردراپه وجود داشت نوع پارچه آن و عدم تنوع رنگ در این محصول بود.
همین امر باعث شد که افراد برای زیباسازی محیط خود ایده‌پردازی نمایند.

پرده زبرا آغاز تولید خود را از کشور ترکیه آغاز کرد و استقبال چشم‌گیری از این پرده شد.

پرده زبرا و موارد مصرف آن

کشور ترکیه با توجه به توانایی‌هایی که در فرایند تولید آلومینیوم دارد و قدرت این کشور در صنعت نساجی و پارچه باعث شد بتواند جایگاه خوبی را در پرده‌های زبرا پیدا کند.

تنوع رنگ در پارچه این پرده توانست هماهنگی لازم را در چینش فضای داخلی ساختمان انجام دهد. چاپ روی پارچه پرده‌‌های زبرا قابلیتی است این پرده را منحصر به فرد می‌کند و برای ببینده جذابیت خاصی ایجاد می‌کند.

ورود پرده زبرا در ایران از شهر تبریز آغاز شد و علت آن نزدیکی تبریز به کشور ترکیه است. تبریز در حال حاضر در زمینه تولید این پرده‌ها حرف اول را می‌زند.

بزرگترین تولید کننده پارچه پرده‌های زبرا در تبریز هستند که با برند بریلنت ترکیه در حال فعالیت می‌باشند.

آلومینیوم زبرا کار ستون و نگهدارنده پارچه در پرده‌های زبرا را انجام می‌دهد.

تنوع آلومینیوم در زبرا به 30 قالب می‌رسد که این تنوع مسبب این شده که افراد بتوانند در ابعاد مختلف و فضاهای کوچک و بزرگ از این پرده استفاده کنند.

یراق آلات پرده‌های زبرا معمولا از جنس پلاستیک درجه 1 می‌باشد، البته در ابتدا از جنس فلز بود ولی به علت رقابتی که در بازار به وجود آمد تغییر کرد.

کشور عزیزمان ایران در حال حاضر توانسته تمامی متعلقات پرده زبرا را تولید کند.

شرکت سام آلومینیوم ایرانیان با افتخار در نظر دارد در زمینه تولید پروفیل‌های آلومینیومی زبرا و تمامی مقاطع صنعتی به مشتریان عزیز خدمت رسانی کند.

برای خرید پروفیل زبرا باید چه کار کرد؟

برای انجام این کار ابتدا نیاز به یکسری اطلاعات داریم که شرح آن در زیر آمده است:

 1. نوع و نقشه قالب: در آلومینیوم پرده زبرا تنوع قالب‌ها زیاد است و موارد مصرف آن متفاوت می‌باشد. برای سهولت در این کار کاتالوگی از نقشه محصولات تهیه کردیم که شما توسط آن می‌توانید قالب پروفیل مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.
 2. مقدار و متراژ: بعد از انتخاب مقطع آلومینیومی مورد نظر باید از لحاظ وزنی مقدار و تعداد شاخه محصول مشخص شود.
 3. رنگبندی محصول: آلومینیوم به خاطر قابلیت پوششی که دارد رنگ های متنوعی را پذیرا می‌باشد که در این مورد محدودیتی وجود ندارد. اما در بحث پروفیل‌های آلومینیومی زبرا از رنگ سفید 9016 و کرم 1013 استفاده می‌شود.
 4. نوع بسته بندی: معمولا بسته بندی‌ها به صورت 16 عددی می‌باشد و ممکن است در چند مورد تغییر کوچکی در آن رخ دهد.

لازم به ذکر است که در کشورهایی مثل عراق و ترکیه بسته بندی محصولات متفاوت است.

ما را در آپارات دنبال کنید

اینستاگرام سام آلومینیوم

شاید برای شما هم جالب باشد

ساخت قالب

هیت سینک

 

راه اندازی دفتر اداری و تجاری شرکت سام آلومینیوم

راه اندازی دفتر اداری و تجاری شرکت سام آلومینیوم که در شهرک صنعتی شمس آباد واقع است در تهران، بلوار آیت الله کاشانی روز گذشته انجام شد. این دفتر به انجام کلیه امور مربوط به فروش و جلسات مشترک با مشتریان و هیات مدیره می پردازد. این شرکت افتخار دارد که تعاملات خود را با مشتریان عزیز هر روز بیشتر گسترش دهد. البته در کارخانه که در شهرک صنعتی واقع شده است پذیرای عزیزان خواهیم بود ولی به علت هایی که در متن می آوریم لازم دانستیم نسبت به اقدام این دفتر اقدام نماییم توضیحاتی در مورد شهرک صعنتی و دفتر تهران را در این متن در ادامه خواهید دید.

شهرک صنعتی این شهرک صنعتی واقع در جنوب استان تهران با وسعتی بالغ بر ۳ هزار هکتار بزرگ‌ترین شهرک صنعتی ایران و خاورمیانه محسوب می‌گردد. موقعیت مکانی شهرک صنعتی شمس‌آباد در کیلومتر ۴۵ اتوبان تهران – قم در مجاورت شهر حسن‌آباد فشافویه و در فاصله پنج کیلومتری از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و فاصله هشت کیلومتری از اولین ایستگاه راه‌آهن تهران می‌باشد.

شرکت سام، در زمینه تولید پروفیل  آلومینیوم آن کار می کند، البته شهرک صعنتی شمس آباد در بسیاری از زمینه های صنعیت فعال است که از آنها می توان به صنایع فلزی مانند آلومینیوم، غیرفلزی، شیمیایی و پلاستیک، سلولزی، دخانی، نساجی و پوشاک، غذایی و آشامیدنی، برق و الکترونیک، و ماشین‌سازی، کانی اشاره کرد.

در بین صنایعی که در بالا اشاره شد از جهت تعداد شرکت و وسعت کاری، صنعت فلز بیشترین فعالیت را در شهرک صنعتی شمس آباد دارا می باشد. که یکی از پر کاربردترین و پر طرفدارترین فلزها نه فقط در عالم صنعت بلکه در جهان امروز آلومینیوم می باشد که با توجه به مشخصاتی که دارد می توان آن را در فلزها کاملا منحصر به فرد دانست و ما به عنوان شرکتی که در این زمینه کار می کنیم از این بابت که با چنین گوهری روزانه سر و کار داریم احساس خوبی داریم و پیش بینی مدیرعامل این مجموعه این است که این روند استقبال از این فلز نیز ادامه دار خواهد بود  و بنا به برنامه شرکت در خصوص آلومینیوم و ویژگی های آن مطالبی در سایت منتشر خواهیم کرد.

با توجه فعالیت این شرکت در زمینه پروفیل آلومینیوم، یعنی تولید و کلیه امور مربوط به آن تا تحویل به مراکز توزیع کننده برای مصرف کنندگان و درخواست مکرر مشتری های عزیز مبنی بر تعامل بیشتر شرکت با داخل شهر تهران بر آن شدیم که فعالیت درون شهر را افزایش دهیم.

لذا با تصمیم هیات مدیره و دستور مدیر عامل مجموعه سام آلومینیوم دفتر کار خود را در تهران مجددا برای سهولت ارتباط مشتریان راه اندازی نمود که در مطالب آینده کلیه واحدهای ارائه خدمت در این دفتر به اطلاع مشتریان خواهد رسید.

شایان ذکر است با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و رکودی که در صنعت و بسیاری از امور تجاری کشور حکمفرما شده است دایر نمودن  دفتری مستقل نیاز به جسارتی برای تصمیم مهمی بود که هیات مدیره شرکت به آن نائل آمد. تا به این ترتیب همان طور که عرض شد بتواند ارتباط نزدیک تری را با مشتریان ایده پرداز، فعال و متخصص داشته باشد.

با توجه به این که خبر راه اندازی دفتر شرکت سام آلومینیوم ایرانیان در تهران، مربوط به روز گذشته است و کادر اداری مجموعه در حال تکمیل است. به محض این که امکان ارائه خدمت به عزیزان مان وجود داشته باشد اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت. فقط از این جهت که مشتریان عزیز بارها از دفتر کارخانه پیگیر این موضوع بودند هیات مدیره مصوبه نمودند تا در سایت نیز اطلاع رسانی گردد زیرا این خبر بسیاری از مشتریان را بابت حذف دوری مسیر خوشحال می کند مخصوصا با وضعیت جاده ای و گران شدن قیمت بنزین که فعلا دچار آن هستیم.

شرکت سام آلومینیوم ایرانیان همواره در راستای ایجاد تعامل مناسب با مشتریان گام بر می دارد تا بدین وسیله بتواند فرایند خدمت رسانی را آسان تر نماید و تا با علاوه بر حفظ منافع مشتریان، رفاه عزیزان نیز تأمین گردد.