کرکره های آلومینیومی جدید که با استفاده از موتورهای برقی کار می کند، امنیت و راحتی را برای شما به ارمغان می آورد. اگر از موتور ups و مناسب استفاده شود، در زمان قطع برق می توانند به صورت دستی و به وسیله دستگیره های خاص خود حرکت کنند.

از کدام نوع تیغه ها در کرکره برقی استفاده نماییم


صنعت کرکره برقی یکی از صنعت هایی می باشد که به لطفا گسترش زندگی مدرن و خانه های هوشمند رونق قابل توجه ای را به خود دیده است . ساخت تیغه کرکره برقییکی از مشاغل پر درآمد در ایران می باشد . یکی از عواملی که قیمت تمام شده یک کرکره برقی را تعیین می نماید جنس تیغه های کرکره برقی می باشد . معمولا کرکره ها ارزان قیمت از تیغه هایی استفاده می کنند که در ساخت آن ها از آلومینیوم ضایعاتی استفاده شده است . این نوع کرکره ها بعد از مدت کوتاهی از نصب صدای زیادی را تولید می کنند و در آخر هم از هم جدا می شوند . یک تیغه کرکره برقی باید از مواد اولیه مناسب ( یعنی شمش آلومینیوم درجه یک ) تهیه شده باشد .

همچنین علاوه بر مواد اولیه نحوه تولید یک تیغه کرکره نیز بسیار مهم می باشد. برای مثال تیغه ای که در کارگاه های ریخته گری تهیه می شود معمولا نا مرغوب تر از تیغه های اکسترود می باشد. چرا که این تیغه ها تحت فشار اکستروژن می باشد و با فشاری که به آنها وارد می شود شکل می گیرند. تیغه های ارزان قیمت معمولان یا فاقد مرحله سختی کاری می باشند یا اینکه مرحله انودایز به صورت کامل بر روی آن ها انجام نمی شود .

 

بررسی کرکره اتوماتیک از نظر سرعت، امنیت ، ظاهر کار

سرعت در کرکره های برقی :


این کرکره ها تنها با فشردن یک دکمه از طریق ریموت کنترل به بالا و پایین هدایت می شود و نیازی به زور بازو ندارد . و چون موتور های استفاده شده توسط دران صنعت از بهترین های موجود در بازار می باشند عمل پایین و بالا رفتن با سرعت قابل قبولی انجام می گیرد .

 

امنیت در کرکره های برقی :


این کرکره ها چون از تیغه های درجه یک ساخته شده اند قابل نفوذ نمی باشند و در برابر ضربه و فشار توانایی مقاومت قابل قبولی را از خود دارند و تنها توسط موتور خود به بالا و پایین هدایت می گردد.

 

ظاهر کرکره های برقی :


ظاهر کرکره های برقی به واسطه تیغه هایی که امکان رنگی بودن را دارند شکیل و زیبا می باشد . رنگ استفاده شده بر روی تیغه های رنگی ضد خش بوده و در مقابل آب مقاوم می باشد.

 

انواع تیغه کرکره

تیغه کرکره ۸۰

از سایز ۸۰ در پارکینگ ها و کرکره فروشگاه ها با ابعاد متوسط تا ۱۵ متر مربع استفاده می‌شود. برای کرکره های برقی تا ارتفاع کمتر از ارتفاع ۴ متر و عرض کمتر از ۶ متر از تیغه های با ارتفاع ۸۰ میلیمتر تک پل و دو پل استفاده می‌شود.

تیغه انتهایی کرکره

در فرآیند مونتاژ درب های کرکره برقی از تیغه انتهایی به عنوان آخرین تیغه استفاده می‌شود، از این جهت به آن تیغه انتهایی می‌گویند. قلاب این تیغه مانند سایر تیغه هاست ولی مادگی آن طوری طراحی شده است که بتوان در آن از لاستیک انتهایی استفاده شود.

تیغه کرکره 10۰

از سایز ۱۰۰ در فروشگاه های عریض و کرکره کارخانجات صنعتی استفاده می‌شود. برای کرکره‌های برقی بزرگتر ار ارتفاع ۴ متر و عرض ۶ متر، تیغه‌های با ارتفاع ۱۰۰ میلیمتر مورد استفاده می‌گیرد.

رنگ بندی تیغه کرکره

از نظر طرح و رنگ کرکره تمامی مدل‌ها بنا بر درخواست مشتری در طرح های گوناگون ارائه می گردد و محدودیتی از این بابت وجود ندارد. 

 

رنگ بندی تیغه ها بر اساس کدهای زیر است که طبق خواسته مشتری رنگ می شود.

  • سفید: ۹۰۱۶
  • مشکی: ۹۰۰۵
  • قهوه ای: ۸۰۱۴
  • کرم: ۱۰۱۳
  • نارنجی: ۲۰۰۴
  • آبی: ۵۰۰۵
  • قرمز: ۳۰۲۰
  • نقره ای: ۹۰۰۶
رنگ بندی کرکره برقی

موتورهای کرکره برقی


موتورها در واقع محرک و نیروی اصلی هستند که کرکره را به بالا و پایین هدایت می کنند. این موتورهای با نیروی برق کار می کنند و نوعی ماشین الکتریکی هستند که نیروی الکتریسیته را به نیروی مکانیکی تبدیل می کنند.
۳ نوع موتور برای کرکره وجود دارد که عبارتند از:
۱-موتورهای سانترال
۲-موتورهای توبلار
۳-موتورهای ساید

موتور کرکره
موتور کرکره
موتور کرکره

ریل و مویی و لاستیک انتهایی کرکره

ریل کرکره


ریل قسمتی از کرکره هستند که تیغه درون آنها قرار گرفته است و به پایین و بالا هدایت می شود. انواع ریل عبارتند از: ۱-ریل های معمولی ۲-ریل های پشت قوطی دار
داخل ریل ها معمولا مویی یا لاستیک هایی قرار دارند که باعث عدم سایش تیغه ها به مرور زمان و جلوگیری از ایجاد صدا می شود.ریل در آلیاژ های آهن و آلومینیوم ساخته می شود که ریل های آهنی برای تیغه های گالوانیزه و ریل های آلومینیوم برای تیغه های آلومینیومی و پلی کربنات استفاده می شوند.

 

 

مویی کرکره


تیغه ها از داخل شیار ریل ها بالا و پایین می روند، در این هنگام برخورد تیغه ها با ریل می تواند موجب استهلاک قطعات، اصطکاک بیشتر و در نتیجه ایجاد سروصدا، خرابی و رنگ پریدگی قطعات شود و با جایگذاری مویی داخل مقطع ریل سیستم کرکره برقی تیغه ها به جای سایش با ریل به مویی ساییده می شوند و تمامی موارد بالا مرتفع می گردد.
این مویی ها در بازار به صورت بسته بندی هایی دارای چند مویی عرضه می شوند و با مقیاس متری به فروش می رسند.

 

لاستیک انتهایی کرکره


از آنجایی که تیغه کرکره برقی از آلومینیوم ساخته می شود باید توجه داشت که در هنگام بسته شدن کرکره و لحظه ای که تیغه انتهایی با کف برخورد می کند باعث تولید صدایی ناهنجار می شود که این صدا به دلیل یکپارچه بودن کرکره افزایش پیدا کرده و موجب اذیت می شود. به همین دلیل برای گرفتن صدای برخورد تیغه به انتها در تیغه انتهایی یک نوار پلاستیکی رد می کنند که این لاستیک از مواد درجه یک pvc تولید می شود و وجود این نوار لاستیکی که به لاستیک نهایی کرکره برقی نیز معروف می باشد باعث گرفتن صدای ضرب و عدم سایش تیغه کرکره به کف می شود.

وجود لاستیک جدای گرفتن صدا باعث عدم ورود گرد و غبار و خاک به داخل می شود. دیده شده در کرکره هایی که از لاستیک انتهایی کرکره برقی استفاده نشده ضربات بسته شدن کرکره باعث تخریب کرکره و به صدا افتادن کل تیغه ها در هنگام باز و بسته شدن می شود.
در بازار تیغه انتهایی هم به صورت تخت هم به صورت معمولی قوسدار می باشد که با توجه به این دو مدل پلاستیک انتهایی مخصوص تیغه های انتهایی به صورت شکل تی T و لاستیک انتهایی مخصوص تیغه های معمولی و متوسط به صورت شکل جی G می باشد و به صورت بسته بندی و در وزن های ۱۰ کیلویی موجود می باشد.
اما نکته اینجاست که نوارهای موجود در بازار گاها از مواد ضایعاتی پلاستیکی ساخته می شوند که این نوع پلاستیک ها به هیچ وجه دوام و کارکرد لاستیک با کیفیت pvc را ندارند و اصلا با لمس این نوع پلاستیک ها متوجه می شویم که کیفیت بالایی نداشته و با مقداری کشش لاستیک رنگ آن سفید شده و تکه می شود.
متاسفانه برخی از فعالان صنف کرکره به دلیل کاهش قیمت تمام شده از این لاستیک های انتهایی کرکه برقی استفاده می کنند و بعد از مدتی نه چندان زیاد لاستیک و ریل کرکره پوسیده و خرد می شودو نیازمند تعویض می باشد.

 

 

کپس

کپس ها از پلاستیک ساخته می شوند و در دو طرف تیغه های کرکره نصب شده و از جابجایی تیغه ها داخل ریل به چپ و راست جلوگیری می کنند.