سام آلومینیوم تولید کننده انواع پروفیل عمومی و اختصاصی با استفاده از آخرین ماشین‌آلات مدرن از جمله پرس اکستروژن، میزهای اتوماتیک، فرزهای CNC  ، دستگاه های وایرکات CNC و استخدام تکنسین های متخصص و توانمند سال هاست که در عرصه طراحی و تولید مقاطع آلومینیوم، قطعه سازی، ساخت قالب اکستروژن و انواع قالب سازی آلومینویم فعالیت می کند. در واقع تمام فرایندهای نقشه کشی مقطع، قالب سازی اکسترود یا اکستروژن، پروفیل سازی، رنگ استاتیک، آبکاری پروفیل، دکورال و… در این شرکت به وسیله پیشرفته ترین ابزار و آخرین دستگاه های روز دنیا انجام می شود. علاوه بر قالب های تخصصی که بخش عمده تولیدات سام آلومینیوم را تشکیل می دهد و همچنین تولید پروفیل های عمومی شامل پروفیل پرده زبرا، پروفیل کرکره برقی ، پروفیل درب اتوماتیک، پروفیل آسانسوری، پروفیل توری و پلیسه، سام آلومینیوم در زمینه طراحی و تولید درب و پنجره آلومینیومی نیز بخش بزرگی از بازار روز مصرف کنندگان صنایع ساختمانی و عمرانی را تامین می نماید.تعهد به سطح کیفیت محصولات، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش، سام آلومینیوم را به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در صنعت تولید پروفیل های آلومینیومی در کشور ایران معرفی کرده است. تخصص و تجربه شرکت سام آلومینیوم در کنار مهندسی دقیق مقاطع مختلف و رعایت ملزومات طراحی آلومینیوم اختصاصی با توجه به سفارش مشتری، دلیلی شده است تا روز به روز بر تعداد مشتریان این مجموعه بزرگ افزوده شود.اقتصادی ترین قیمت ها را از ما بخواهید!

۰۹۱۰۵۶۶۲۷۰۰    |   ۰۹۱۲۵۵۳۹۰۰۵

کافی است تماس بگیرید و یا روی واتس آپ پیام بدهید

در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خوایم بود!


سام آلومینیوم ایرانیان

جهت آشنایی بیشتر با مجموعه سام آلومینیوم با ما همراه باشید:)


بعد از اکسیژن و سیلیسیم، سومین عنصر فراوان در پوسته زمین آلومینیوم می باشد. اکسید آلومینیوم یا آلومینا ماده‌ای با درصد خلوص بالاست که جهت تولید فلز آلومینیوم از آن استفاده می شود. حدود ۹۰ درصد آلومینیوم یا آلومینا جهت تولید آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد.آلومینیوم به طور کامل قابل بازیافت است. از طرفی دارای ۹۵ درصد قابلیت ذخیره انرژی می باشد. آلومینیوم در طول سال‌های گذشته در میان سایر فلزات بالاترین رشد مصرف را داشته است. طبق نظر کارشناسان حوزه آلومینیوم، این روند صعودی در آینده نیز ادامه خواهد داشت.مهمترین کاربرد های آلومینیوم و آلیاژهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

متالوژی

با ترکیب درصد کمی سیلیس، روی، منگنز، منیزیم، مس و یا لیتیوم با آلومینیوم، این فلز به آلیاژی مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی تبدیل می گردد. از آلیاژهای آلومینیوم بیشتر برای تولید کالاهای الکترونیکی، مصالح ساختمانی، صنعت هوافضا، خودرو سازی، صنایع بسته بندی، تولید ظروف و غیره استفاده می شود.

 صنعت بازیافت

یکی از ویژگی های جالب فلز آلومینیوم این است که حدود ۶۰ درصد این فلز قابل بازیافت می باشد. به طوری که معامله و بازار ضایعات آلومینیومی خود یک صنعت پویای اقتصادی می باشد که روز به روز در حال توسعه است. در واقع ضایعات و قراضه های آلومینیومی که در سطح وسیعی به تولیدکنندگان آلومینیوم فروخته می شود علاوه بر سودآوری مالی به حفظ محیط زیست نیز کمک شایانی می کند. از طرفی بازیافت هزینه های جانبی، سرمایه تولید و... را در صنعت تولیدات آلومینیومی به صورت چشمگیری کاهش می دهد. البته در فرآیند بازیافت برخی خواص فیزیکی و شیمیایی آلومینیوم تغییر می کند. برای همین از مواد ضایعاتی و بازیافت بیشتر برای تولیدات قطعات آلومینیومی با سطح کیفیت پایین تر استفاده می شود.

 صنایع هوافضا

آلومینیوم هم وزن کمی دارد و هم از مقاومت بالایی برخوردار است. بنابراین استفاده از آن در صنعت هوافضا به خصوص در ساخت هواپیماهای مسافربری بسیار رایج می باشد. به طوری که در حال حاضر آلومینیوم  به عنوان بهترین ماده استفاده شده در هواپیماها شناخته می‌شود که حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد کل وزن هواپیما را به خود اختصاص داده است.  

 صنعت ساختمان

یکی از بازارهای مهم آلومینیوم صنعت ساخت و ساز و پروژه های عمرانی می باشد. در این بازار از آلومینیوم و آلیاژهای آن به صورت گسترده ای استفاده می گردد. وزن کم، شکل پذیری بالا ،هزینه کم نگهداری، طول عمر و مقاومت بسیار از  عواملی هستند که مصرف آلومینیوم را در صنعت ساختمان گسترش داده است. در حال حاضر بزرگترین مصرف کننده آلومینیوم در صنعت ساختمان سازی کشور آمریکا می باشد.

 مصارف لوازم مستحکم و بادوام

یخچال ها و کابینت های صنعتی، ...... بخش زیادی از تقاضای آلومینیوم در بازار جهانی را تشکیل می دهد. در سال های اخیر استفاده از آلومینیوم برای ساخت وسایل با دوام و تجهیزات آن بسیار گسترش پیدا کرده است. از جمله این موارد می توان به نرده ها، قاب ها، انواع پروفیل، وسایل اتصالات و غیره اشاره کرد.

انواع پروفیل آلومینیومی برای مصارف متعدد و استفاده در صنایع مختلف، به وسیله اکستروژن آلومینیوم به دست می آید. در واقع روند اکستروژن برای تبدیل آلیاژ آلومینیوم به قطعه هایی با اندازه های مشخص و مصارف گوناگون می باشد. برای ساخت پروفیل آلومینیوم ابتدا شمش آلومینیوم خام را مذاب و سپس فرایند اکستروژن آلومینیوم به وسیله سنگ مایع یا قالب مسطح صورت می گیرد. یکی از محصولات پرکاردی که به وسیله این روند عملیاتی تولید می شود انواع پروفیل های اختصاصی و عمومی است. سام آلومینیوم در ادامه مطلب بعد از خصوصات ویژه پروفیل آلومینیوم، به بررسی روند اکستروژن و هر کدام از این پروفیل ها می پردازد.

خصوصیات پروفیل آلومینیوم

 • انعطاف پذیر و انعکاس پذیر
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • غیر قابل احتراق
 • کیفیت یکدست و یکنواخت
 • تولید مقرون به صرفه
 • امکان تولید اشکال پیچیده و متنوع
 • غیر سمی و قابل بازیافت
 
در فرآیند ساخت قالب اکستروژن، بیلت آلومینیوم بر اثر اعمال نیرو از قالبی با سطح مقطع کوچک‌تر برای رسیدن به شکل مورد نظر عبور می‌کند. به طور کلی اکستروژن به نوعی عملیات متراکم‌سازی غیر مستقیم گفته می شود. زیرا نیروی لازم برای متراکم‌سازی آلومینیوم، به وسیله تماس بیلت با قالب و محفظه آن (یا کانتینر) ایجاد می‌شود. این تماس تنش‌های فشاری بالایی ایجاد می کند که احتمال بروز ترک را در سطح بیلت حین انجام فرایند اکستروژن کاهش می دهد. چون در روش طراحی قالب اکستروژن، بیلت تنها تحت تاثیر نیروهای فشار قرار می گیرد می توان گفت این روش بهترین مدل برای شکستن ساختار ریختگی بیلت آلومینیوم است.

اکستروژن مستقیم و غیر مستقیم

در فرآیند طراحی قالب های اکستروژن، جهت حرکت محصول اکستروژن، نسبت به جهت حرکت پیستون تعیین کننده نوع اکستروژن می باشد. بنابراین اگر قالب به صورت ساکن قرار بگیرد و پیستون حرکت کند، فرآیند اکستروژن مستقیم و اگر پیستون ساکن باشد و قالب درون دستگاه حرکت نماید اکستروژن غیرمستقیم شکل می گیرد. هر دو روش در ساخت قالب اکستروژن پروفیل های پیچیده مورد استفاده قرار می گیرد.

اکستروژن سرد و گرم

فرآیند ساخت قالب اکستروژن آلومینیوم بر اساس نوع آلیاژ به صورت سرد و گرم انجام شود. اگر بیلت آلومینیوم قبل از شروع شکل‌دهی حرارت داده شود، اکستروژن از نوع گرم و در غیر اینصورت، سرد می باشد. از فرایند اکستروژن گرم برای تولید انواع پروفیل های توپر و توخالی، متقارن و غیر متقارن آلومینیمی و آلیاژهای آن‌ مانند مفتول، لوله و بوش، تسمه  و بطور کلی محصولات فلزی نیمه تمام با مقطع ثابت و طول نسبتاً زیاد و استفاده می شود. از طرفی  فرآیند اکستروژن سرد بیشتر برای تولید قطعاتی از خودرو، تجهیزات نظامی، تجهیزات الکترونیکی و ماشین آلات صنعتی که در حجم انبوه تولید می شود مورد استفاده قرار می گیرد.
 1. در گام اول بیلت آلومینیوم باید به دمای مناسب بین ۴۲۶ تا ۴۹۶ در جه سانتی گراد برسد.
 2. بعد از اینکه بیلت به دمای مورد نظر رسید توسط لودر به داخل رام هدایت می شود. قبل از آن بیلت را به مواد چرب مخصوصی آغشته می‌کنند تا از چسبیدن آن به قالب جلوگیری شود.
 3. بیلت به کرایدل انتقال داده می‌شود.
 4. رام بیلت را با فشار به سمت جلو می راند تا بیلت به طور کامل وارد کانتینر شود.
 5. اعمال فشار تا خارج شدن بیلت از قالب ادامه پیدا می کند. با حرکت بیلت به سمت انتهای کانینر اندازه آن کوچک و کوچک تر می شود.
 6. با اعمال فشار بیلت از قالب عبور می کند و به شکل قالب درمی آید
 7. هنگامی خروج مواد اکسترودی از پرس، دما توسط سنسورهای پرس با هدف حفظ حداکثر سرعت عملیات اکستروژن، کنترل و تنظیم می‌گردد.
 8. اکستروژن به سمت بیرون هل داده می‌شود. در این مرحله دمای قطعه اکسترود شده توسط فن و میز خنک‌کننده پایین آورده می شود.
 9. پس از طی شدن این مراحل بیلت آلومینیوم برداشته می شود و بیلت دیگری در دستگاه بارگذاری می شود. این پروسه در هر مرحله تکرار می‌گردد.
 10. هنگامی که اندازه محصول به طول مورد نظر رسید توسط اره های مخصوص برش داده می شود.
 11. پس از برش محصول برای کاهش دما به میز خنک‌کننده منتقل می‌شود.
 12. بعد از خنک شدن، برای صاف و یکدست شدن پروفیل ها به شکل استانداردهای موجود، محصولات به روی میز مخصوصی که استریج نام دارد جهت تابگیری هدایت می‌شود.
 13. در مرحله آخر پروفیل ها در اندازه‌های استاندارد برای تولید پروفیل های عمومی یا سفارش داده شده برای تولید پروفیل های اختصاصی برش داده می شود.

واحد قالب سازی سام الومینیوم آماده است تا با مجرب ترین تکنسین های خود و با دستگاههای مجهزی که در اختیار دارد انواع پروفیل های اختصاصی را در حجم و اندازه های مورد نظر مشتریان بر اساس تکنولوژی های روز دنیا به مرحله تولید برساند. عمده فعالیت شرکت سام آلومینیوم تولید مقاطعی است که قالب های آن نیز در همین مجموعه طراحی و تولید می‌شود. عملیات قالب سازی از آلومینیوم یکی از دلایل پیشرفت این شرکت در فرآیند اکسترود شده است.

ساخت قالب اکستروژن در واحد قالب سازی سام آلومینیوم چگونه پیش می رود؟

مرحله اول: آماده سازی ماده اولیه؛  اولین مرحله برای ساخت قالب اکستروژن تهیه آلومینیوم است. در سام آلومینیوم از آلومینیوم هایی مرغوب، با کیفیت و درجه یک برای این عملیات استفاده می شود.

مرحله دوم: نقشه کشی؛ نقشه کشی مقطع توسط واحد نقشه کشی سام آلومینیوم که مجهز به آخرین نرم افزارها و بروزترین برنامه های نقشه کشی می باشد صورت می پذیرد.

مرحله سوم: ساخت قالب؛ در سومین گام آلومینیومی که بر اساس اندازه و آمارهای نقشه آماده شده است وارد مراحله ساخت و تولید قالب می شود.

مرحله چهارم: ماشین کاری؛ در این مرحله آلومینیوم ماشین کاری و سایت می شود.

مرحله پنجم: تراشکاری؛ وقتی آلومینیوم چهار مرحله قبل را پشت سر گذاشت، تحت عملیات تراش برد سی ان سی قرار می گیرد. به وسیله اکستروژن در این مرحله می توان محصولات بی نظیری برای بازارهای مصرفی و صنعتی تولید کرد. کاربرد اصلی اکستروژن های آلومینیومی تولید شده در این روش لوازم الکترونیکی، پروفیل سازی، پرتال مخابرات، صنایع خورشیدف خودرو، دانسیته و غیره است.

پروفیل های آلومینیومی با هدف های مختلفی برای استفاده در اجزای اصلی سازه ها، ماشین آلات، کالاهای صنعتی و ... ساخته می شود. بنابراین طبیعی است که هر پروفیل ویژگی های و کاربردهای خاص خود را داشته باشد. هر تولید کننده یا مصرف کننده ای که می خواهد از مزایای پروفیل های آلومینیومی به عنوان عناصر یک سازه یا محصول در تولیدات خود بهره مند شود باید به مشخصات ظاهری و مکانیکی آن مانند مقاومت کششی، حد شکل پذیری یا میزان انعطاف پذیری، مساحت واندازه، خواص سخت و.... آن پروفیل توجه ویژه ای داشته باشد. در حال حاضرانواع پروفیل ها با برندهای مختلف در بازار این محصول ارائه می شود.  همه این محصولات معمولا کیفیت خوبی دارند و  از استانداردهای لازم برخوردار هستند. اما  برای انتخاب بهترین پروفیل آلومینیومی علاوه بر مشاوره با افراد باتجربه و متخصص در حوزه آلومینیوم، توجه به نکات زیر نیز می تواند کمک کننده باشد.

رنگ کاری به روش الکترواستاتیک ویژگی های منحصربه فردی دارد که کاربرد آن را در صنایع مختلف از جمله صنعت آلومینیوم بسیار رایج کرده است. واحد رنگ استاتیک در سام آلومینیوم نیز به دلیل این کاربرد گسترده، دارای چندین خط رنگ پودری الکترواستاتیک می باشد. این خطوط با دارا بودن مجهزترین دستگاه پاشش رنگ اتوماتیک، رباتیک و کوره پخت رنگ قادر است انواع محصولات و پروفیل های آلومینیومی را در طول های مختلف به روش استاتیک رنگ آمیزی نماید. از جمله وظایف این واحد در سام آلومینیوم رنگ کاری انواع پروفیل های اختصاصی و پروفیل های عمومی مانند پروفیل پرده زبرا، پروفیل یراق آلات پرده زبرا، پروفیل کرکره برقی ، پروفیل مینی شید، پروفیل کابینتی، پروفیل درب اتوماتیک، پروفیل آسانسوری، پروفیل توری و پلیسه می باشد.

سام آلومینیوم  تولید کننده انواع پروفیلهای آلومینیومی و پیشرو در صنعت های مرتبط مانند قالب سازی آلومینیوم، قطعه سازی آلومینیوم، ساخت قالب اکسترود آلومینیوم و... مفتخر است تا متناسب با نوع صنعت کاری مورد نیاز تولیدکنندگان محترم در کشور ایران تولیدات خود را به بازار تقاضا عرضه کند. این مجموعه قادر به طراحی و تولید انواع پروفیلهای آلومینیومی با انواع آلیاژهای پرکاربرد، در سایز و ابعاد مختلف متناسب با اهداف و نیاز مشتریان خود می باشد. مهمترین واحدهای مجموعه سام آلومینیوم عبارتند از:

واحد مهندسی و طراحی:

واحد مهندسی و طراحی سام آلومینیوم با هدف اجرای نقشه مقاطع پروفیل توسط نرم افرارهای موجود مانند اتوکد راه اندازی شده است. سام آلومینیوم بهترین متخصص ها را در زمینه طراحی قالب به کار گرفته است تا برنامه طراحی قالب با دقت و ظرافت لازم انجام و در نهایت به دستگاه های CNC ارسال شود. این واحد موظف است با توسعه و بروز کردن نرم‌افزارهای طراحی مقاطع آلومینیوم نمونه‌های اولیه مقاطع پروفیل های اختصاصی  را بنابه خواست مصرف‌کننده به راحتی و در اسرع وقت آماده نماید.

واحد پرس اکستروژن

یکی از مهمترین واحدهای سام آلومینیوم در بخش تولید واحد پرس اکستروژن است. در این واحد با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های پرس اکستروژن و میزهای اتوماتیک جهت انتقال پروفیل ها،  روزانه حجم عظیمی از پروفیل های آلومینیومی تولید می شود. مقطع آلومینیوم اختصاصی که در صنعت های خاص استفاده می‌شود تحت عنوان مقاطع اختصاصی یا پروفیل های آلومینیوم اختصاصی دسته بندی می شود. قیمت قالب اکستروژن آلومینیوم که در این واحد ساخته می شود به نوع مواد اولیه و اندازه آن بستگی دارد.

واحد آنادایزینگ

شرکت سام آلومینیوم تولید کننده قطعات آلومینیومی، مجهز به واحد آنادایزینگ می باشد. در واقع آلومینیوم ها در این واحد آنودایز می شوند و به عنوان یکی از مهمترین و پر کاربردترین مواد لازم در تولید محصولات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. عملیات آنادایزینگ باعث می شود یک لایه نازک اکسیدی بر روی قطعات آلومینیومی تشکیل گردد. این لایه باعث افزایش سختی و مقاومت آلومینیوم در برابر خوردگی می شود. واحد آنادایزینگ مجهز به دستگاه های مدرنی جهت آبکاری پروفیل ها و انجام زیرسازی جهت رنگ کاری می باشد.

واحد قالبسازی

بخش گسترده ای از فعالیت های سام آلومینیوم در واحد قالبسازی این شرکت صورت می گیرد. این واحد  مجهز به  مدرن ترین دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته از جمله  فرزهای CNC  ، دستگاه های وایرکاتCNCو ... می باشد. برش فولاد براساس اندازه های قید شده  در نقشه قالب، تراشکاری و ایجاد طرح اولیه بر روی قالب ها، فرزکاری و.... از جمله عملیاتی است که در واحد قالب سازی سام آلومینیوم اجرا می شود.

واحد صادرات بین الملل

شرکت سام آلومینیوم به عنوان تولید کننده قطعات آلومینیومی و مقطع خاص آلومینیوم با هدف افزایش تولید و مصرف این فلز با روش های پیشرفته ای که در طراحی تولید مقاطع آلومینیوم و همچنین طراحی قالب اکسترود آلومینیوم در پیش گرفته است همواره تلاش می کند تا برای آینده بازار آلومینیوم در ایران، برنامه‌ریزی‌های مدرنی را در چشم انداز خود داشته باشد. این شرکت با وجود مشکلاتی که در تامین مواد اولیه در صنعت آلومینیوم ایران با آن مواجه است؛ اما برای این که بتواند سهم خوبی در بازار جهانی داشته باشد عرضه و تولید انواع پروفیل آلومینیوم را به خارج از مرزهای ایران گسترش داده است. در حال حاضر سام آلومینیوم، صادرات خود را به کشورهای مختلفی از جمله عراق، ترکمنستان، تاجیکستان، ازبکستان، افغانستان و ترکیه آغاز کرده است.


کارخانه

اتوبان قم – تهران | بعد از فرودگاه امام

شهرک صنعتی شمس آباد | بلوار نگارستان

خیابان فروردین جنوبی پلاک ۲۳

دفتر تهران

تهرانسر | بلوار گلها

بین جنت مکان و نهم ساختمان دلتا

طبقه ۴ | واحد ۱۴