گروه تولیدی سام آلومینیوم به عنوان بهترین تولیدکننده انواع پروفیل آلومینیومی در کشور ایران بخش وسیعی از نیاز کارخانجات و شرکت های خصوصی و دولتی را، در حوزه پروفیل های آلومینیومی به شایستگی تامین می نماید.

فعالیت تخصصی مجموعه سام آلومینیوم در زمینه تولید پروفیل عمومی و اختصاصی می باشد. پروفیل های عمومی و بازاری این مجموعه شامل انواع پروفیل کابینتی، پروفیل پرده زبرا، پروفیل کرکره برقی ، پروفیل درب اتوماتیک، پروفیل آسانسوری، پروفیل توری و پلیسه می باشد؛ که با مرغوبترین آلومینیوم و با پیشرفته ترین دستگاه های موجود در کارخانه سام آلومینیوم به مرحله تولید می‌رسد. همچنین تولید پروفیل اختصاصی بخش اصلی و بزرگتر تولیدات سام آلومینیوم را به خود اختصاص داده است. در این بخش بر اساس سفارش تولید کنندگان و انبوه‌سازان پروفیل هایی با اندازه، حجم و ضخامت های مختلف طراحی و اجرا می‌شود. بیشترین کاربرد پروفیل اختصاصی در صنعت خودروسازی، یخچال های صنعتی، صنایع روشنایی مانند نور پردازی ها و غیره می‌باشد.

سام آلومینیوم در راستای توسعه فناوری و بکارگیری تکنولوژی های روز دنیا در تولید پروفیل های آلومینیومی در ایران، چشم اندازها و اهداف مشخصی را برای مجموعه خود تعریف کرده است. یکی از این اهداف پذیرش و استقرار نظام مدیریت کیفیت ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۲۰۰۸ برای رسیدن به بالاترین استانداردهای موجود در بازارهای داخلی و بین المللی می باشد. بهره وری از سیستم های به روز و کارآمد با آخرین استانداردهای موجود به جای سیستم های سنتی و قدیمی که تقریباً کارایی خود را از دست داده اند به عنوان هدف بعدی سام آلومینیوم تعریف شده است. سام آلومینیوم همچنین می‌کوشد در راستای مشتری مداری و رعایت حقوق مصرف کنندگان تولیدات آلومینیومی در ایران، هر چه سریعتر به توسعه نرم‌افزارهای این مجموعه در سیستم های تولیدی و حرکت مستمر به سمت بهینه‌سازی فرآیندهای خود دست یابد. بدیهی است که با تدابیر گسترده، سیاست ها وخط مشی های روشن برنامه مدیریتی سام آلومینیوم، اهداف این مجموعه تولیدی به موارد ذکر شده محدود نمی شود. توانمندسازی نیروها، تولید بر اساس اطلاعات واقعی به دست آمده از تجزیه و تحلیل داده ها، ترویج فرهنگ مشارکت و کارهای دسته جمعی، همکاری‌های بلندمدت با انبوه سازان و شرکت های تولیدی با نگرش منافع دو طرفه، ورود موثر به حوزه صادرات انواع پروفیل آلومینیومی و اختصاصی و … از دیگر اهداف و ماموریت های خطیر سام آلومینیوم می باشد. در پایان یادآور می شویم شرکت سام آلومینیوم در راستای بهره وری از تکنولوژی های به روز برای توسعه صنعت آلومینیوم در منطقه، تاکنون صادارت موفقی به کشورهای مختلفی از جمله عراق، ترکمنستان، تاجیکستان، ازبکستان، افغانستان و ترکیه داشته است.