ساخت قالب اکسترود

ساخت قالب اکسترود آلومینیوم یکی از صنایع مهم در جهت تولید انواع محصولات و پروفیل های آلومینیومی می باشد. در این صنعت قالب اکسترود آلومینیوم به دلیل فشرده سازی ساختار آلومینیوم برای تولید انواع پروفیل های اختصاصی و عمومی مورد نیاز در صنعت های مختلف به کار می رود. بنابراین قالب آکسترود آلومینیوم با توجه به تقاضای مصرف کنندگان و نیاز بازار در انواع و اشکال مختلفی طراحی و تولید می گردد.ماده اولیه مصرفی در ساخت قالب اکسترود

در ساخت قالب اکسترود آلومینیوم باید از فولادی استفاده شود که مقاومت لازم را در برابر سایش، ضربه در دمای بالا، شوک های حرارتی و…. داشته باشد. فولاد گرمکار علاوه بر داشتن این ویژگی ها از استحکام کششی گرم بسیار بالایی نیز برخوردار است. بنابراین بهترین گزینه برای ساخت قالب آلومینیومی می باشد. در واقع  فولاد گرمکار ماده اولیه مصرفی برای ساخت قالب اکسترود محسوب می شود. سختی سنجی فولاد گرمکار یکی از مراحل مهم در عملیات آبکاری قالب آلومینیوم می باشد. هر چه سختی عدد بالاتری را نشان دهد میزان شکنندگی فولاد بیشتر است. از طرفی سختی کمتر نشان می دهد عملیات شکل دهی فولاد گرمکار بیشتر و طولانی تر می باشد. در کشور ایران برای انجام این فرایند بیشتر از فولاد بهلر آلمان، فولاد ۲۳۴۴ متفرقه، فولاد آلیاژ ORVAR2M و…. استفاده می شود.

روش استفاده از قالب اکسترود

در اکسترود، بیلت های آلومینیوم با عبور از داخل قالب اکسترود تحت فشار بالا، بخش اصلی فرآیند اکسترود را تشکیل می‌دهد. در واقع  بیلت های آلومینیوم با فشار از داخل قالب رد می شوند و به شکل مورد نظر در می آیند.


  • مزایای قالب اکسترود آلومینیومی

    طراحی مهندسی شده، هندسی دقیق بر اساس شرایط تولید پروفیل آلومینیوم، ارزیابی توان و فشار پرس اکستروژن و… از عوامل مهم در ساخت قالب اکسترود می باشد. یکی از مزایای قالب اکسترود آلومینیوم استفاده از آن برای تولید پروفیل های متنوع در ابعاد و اشکال مختلف بر اساس طراحی سطح مقطع مورد نظر می باشد.

  • ساخت قالب اکسترود در سام آلومینیوم

    گروه تولیدی سام آلومینیوم با به کارگیری متخصصان حوزه صنایع آلومینیوم و با تسلطی که در حوزه کاربردهای ویژه آلومینیوم دارد؛ بر این امر کاملاً واقف است که طراحی اصولی و ساخت قالب اکسترود چه تاثیری بر مرغوبیت پروفیل های تولید شده توسط این مجموعه دارد. بنابراین در سام آلومینیوم ساخت قالب اکسترود با کیفیت و مقاومت بسیار بالایی انجام، و جهت استفاده در صنایع مختلف عرضه می گردد. این مجموعه در حال حاضر با هدف بهبود شاخص های سودآوری و مالی و تثبیت جایگاه صنعت آلومینیوم ایرانی در سطح بین الملل در حوزه صادرات انواع پروفیل های عمومی و اختصاصی به خارج از مرزهای ایران نیز فعالیت می کند.

  • قیمت قالب اکسترود در شرکت سام آلومینیوم

    بدون شک کیفیت مواد اولیه و تجهیزات به کار رفته در ساخت قالب اکسترود از عواملی است که بر قیمت قالب اکسترود تاثیر گذار است. با این حال در سام آلومینیوم با حفظ سطح کیفیت، قیمت ها  همواره به روز و به نرخ کارخانه اعلام می شود.  همچنین سام آلومینیوم بر اساس نیاز روز بازار و سفارش مشتریان خود اقدام به تولید انواع پروفیل های اختصاصی در اشکال و اندازه های مختلف کرده است. تولید کنندگان و صنعت گران محترم در اقصی نقاط ایران برای استعلام قیمت انواع پروفیل اختصاصی و خرید انواع پروفیل های عمومی شامل پروفیل پرده زبرا، پروفیل یراق آلات پرده زبرا، پروفیل کرکره برقی ، پروفیل مینی شید، پروفیل کابینتی، پروفیل درب اتوماتیک، پروفیل آسانسوری، پروفیل توری و پلیسه کافیست با واحد فروش سام آلومینیوم تماس بگیرند و تمام این محصولات را به قیمت کارخانه خریداری نمایند.