کارخانه: شهرک صنعتی شمس آباد، خ فروردین، پلاک 23

آدرس دفتر فروش: تهران، پاساژ امجد، پلاک 4/1

دفتر فروش: 66740901-021 | 9005-553-0912

  • 0
bg_image
ارسال شده توسط

روح الله محمدی

این روزها یکی از مباحث مدرن در صنعت روشنایی لاین نوری یا همان چراغ خطی است. چراغ خطی به عنوان بروزترین روشنایی موجود در بازار به شمار می رود. تمام علاقمندان به دکوراسیون مدرن و نورپردازی جذاب بعد از مشاهده انواع چراغ خطی برایشان اجرت نصب لاین نوری مهم می شود. دستمزد نصب لاین نوری موضوعی است که از نظر کاربران اهمیت زیادی دارد. با سام آلومینیوم همراه باشید در این‌باره بیشتر بدانید.

دستمزد نصب لاین نوری

اگر قصد دارید برای نورپردازی داخلی و ساختمان خود از لاین نوری استفاده کنید، باید به این سوالات پاسخ دهید:

1. مکانی که می خواهید استفاده کنید، چه نوع کاربری دارد؟

2. چه مقدار دکوارسیون داخلی و نورپردازی آن برای شما مهم است؟

3. به چه میزان می‌خواهید هزینه کنید؟

اجرت نصب لاین نوری چقدر است؟

دستمزد نصب چراغ خطی به صورت کلی متفاوت است و به بسیاری از شاخص ها مرتبط است. از جمله شاخص هایی که در دستمزد مهم است توکار یا روکار بودن چراغ خطی است.

شاخص دیگر این است که چه مقدار نصب لاین نوری نیاز به تخریب دیوار یا سقف دارد. هر کدام از این موارد در میزان دستمزد موثر است.

به طور کلی دستمزد نصب لاین نوری با توجه به مکان نصب و نحوه نصب آن متفاوت است، به عنوان مثال چراغ خطی توکار باشد یا روکار، آویز باشد یا قرنیزی مقدار خدماتی که باید برای نصب آن انجام داد متفاوت لذا دستمزد نصب چراغ خطی با توجه به شرایط آن متفاوت خواهد بود.

به صورت کلی اجرت نصب لاین نوری بین 40 هزارتومان تا 110 هزار تومان برای نصب هر متر لاین، با توجه به مورد آن متغیر است. در این جا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم ولی بهتر است با توجه به موقعیت نصب چراغ خطی حتما ما مشاورین متخصص تماس حاصل فرمایید.

انواع چراغ لاین نوری

 هزینه نصب (تومان)

مگنتی

100.000

سقفی توکار

60.000

ریلی

80.000

نور مخفی

60.000

چراغ پارتیشن

110.000

 

خرید پروفیل لاین نوری در مدل های مختلف

عوامل موثر بر میزان دستمزد نصب لاین نوری

عوامل موثر بر نصب، مواردی چون طراحی با محاسبات دقیق، انتخاب مکان مناسب، نحوه نصب، نوع منبع نوری و اتصالات الکتریکی و یا الکترونیکی را در بر می‌گیرد.

دستمزد نصب لاین نوری

طراحی با محاسبات دقیق

طراحی که برای نورپردازی انجام شود می تواند با مبنای مهندسی صورت بگیرد. اگر بخواهیم ساده در این خصوص توضیحی بدهیم، باید سه عنوان را به خاطر داشته باشیم.

طراحی روشنایی نیاز به برنامه‌ریزی دقیق برای ترتیب نصب چراغ‌های خطی دارد. این پروسه شامل تعیین فاصله‌ها و ارتفاع‌های مناسب بین چراغ‌ها و نصب انحصاری و دقیق آنها می‌شود.

اول) شار نوری

شار نوری برای محاسبه نور خروجی منبع نور به کار می رود که واحد آن لومن است. منبع نوری مستقل از این که بعد از منبع چه اتفاقی می افتد و چه مقدار نور به فضا می رسد دارای مقدار مشخصی از لومن است.

دوم) شدت نور

شدت نور یا اصطلاح luminous مقدار نوری است که به سطح مورد نظر می رسد و واحد آن لوکس است. به عبارتی دیگر لوکس مقدار نوری است که ما می توانیم از آن استفاده کنیم.

منبع نوری ممکن است در اطراف خود محفظه ای مات داشته باشد که از آن نتواند مقدار لومن واقعی را به محیط برساند. یا در اطراف محفظه و لامپ و حتی محیط گرد و غبار وجود داشته باشد. همه این باعث می شود که شار نوری عینا به لوکس تبدیل نشود.

سوم) مساحت مکان مورد نظر

با توجه به این که ما در کجا می خواهیم نورپردازی را انجام دهیم مساحت برای مهم می شود. واحد مساحت متر مربع است.

انتخاب مکان مناسب

انتخاب مکان مناسب برای نصب چراغ‌های خطی بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید که چراغ‌های خطی روشنایی به زیبایی دکوراسیون و نورپردازی تان کمک شایانی می کند. بنابراین، باید مکانی انتخاب کنید که نیازهای روشنایی آن را برآورده کند.

رابطه ای که برای محاسبه شدت نور وجود دارد برابر است با شار نوری تقسیم بر مساحت؛ یعنی  E=Ø/A. که E در شدت نور، Ø شار نوری و A هم مساحت است. واحد E لوکس، واحد Ø لومن و واحد A مترمربع تعیین شده است.

منابع نوری

باید از منابع نوری مناسب برای چراغ‌های خطی استفاده کنید. این شامل انتخاب لامپ‌ها و مهارت‌های نورپردازی صحیح می‌شود.

اتصالات و اتصالات الکتریکی

نصب صحیح اتصالات الکتریکی برای تامین برق به چراغ‌های خطی بسیار حیاتی است. باید از تجهیزات و اتصالات ایمن و استاندارد استفاده کرد.

 

راهکاری برای حذف دستمزد نصب لاین نوری

اگر قصد دارید که از چراغ خطی در نورپردازی دکوراسیون داخلی و ساختمان خود استفاده نمایید، می توانید قسمتی از این کار را خودتان به عهده بگیرید.

ما در این مقاله سعی می کنیم راهکارهایی اقتصادی و مقرون به صرفه ارائه نماییم تا با انجام بتوانید به شکلی کاملا اقتصادی نورپردازی رویایی و شیک را برای منزل خود به ارمغان آوردید.

مراجعه به تولیدکننده مقاطع پروفیل لاین نوری آلومینیوم

دستمزد نصب لاین نوری

روش کار به این صورت است که شما مرکز تخصصی تولید چراغ خطی مراجعه می‌کنید و با استفاده از راهنمایی و مشاوره مرکز تخصصی و تولیدکننده مقاطع پروفیل لاین نوری متوجه این می‌شوید که چه کدی را استفاده نمایید.

پس از این که به این مهم دست پیدا کردید. باید کدهای مربوطه را سفارش داده و از آن شرکت بخواهید که آنها را به صورت آماده با تجهیزات جانبی مانند درایور یا ترانس برای شما آماده نماید.

شرکت سام آلومینیوم یکی از شرکت‌هایی است که می‌توانید مشاوره‌های مورد نیازتان را از این شرکت دریافت کنید.

طراحی مهندس و مناسب محل نورپردازی

پس از دریافت چراغ خطی مونتاژ شده شما می‌توانید با توجه به اندازه هایی که درخواست کرده اید و بریده شده‌اند، در محل مناسب نصب کنید.

باید توجه داشته که یکی از مراحل بسیار مهم اندازه گیری محل نصب و همچنین اندازه گیری میزان مورد نیاز لوکس نوری برای فضای شماست.

در مورد اول خودتان می توانید اندازه ها را به دقت بگیرید و بنویسید و در مورد دوم هم می توانید با کارشناسان چراغ خطی تماس گرفته و مشاوره لازم را اخذ نمایید.

موارد مهم در نصب لاین های نوری

مواردی به صورت جانبی در نصب لاین نوری مهم است که از جمله می توان به ایمنی، تست و تنظیم درست نور، تعمیر و نگهداری اشاره کرد که در پایان سعی می کنیم این موارد مهم را با هم مروری داشته باشیم.

دستمزد نصب لاین نوری 

ایمنی محل نورپردازی

همیشه باید به ایمنی در هنگام نصب چراغ‌های خطی توجه داشته باشید. مطمئن شوید که تمامی ایمنی‌های مورد نیاز مثل اتصال بدنه، نصب درست درایور و تجهیزات محافظتی دیگر را به درستی به کار گرفته‌ شده‌اند.

تست و تنظیم

بعد از نصب، باید چراغ‌های خطی را تست کرده و به تنظیمات صحیح دست یابید تا بهترین عملکرد را بیابید.

نگهداری و تعمیر

پس از نصب، نگهداری دوره‌ای و تعمیرات اصولی از اهمیت زیادی برخوردارند تا عمر مفید چراغ‌های خطی افزایش یابد. در صورت خاموش شدن قسمتی از چراغ خطی می توانید با مشاورین سام آلومینیوم تماس گرفته تا متخصصین امر برای ترمیم ماژول مورد نظر به محل اعزام شوند.

 

نتیجه‌گیری دستمزد نصب لاین نوری

به طور کلی، «اجرت نصب لاین نوری» به شاخص های زیادی بستگی دارد. نصب چراغ‌های خطی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، دانش فنی، و ایمنی است. همچنین، از تجهیزات و مواد با کیفیت برای اجرای موفقیت‌آمیز این پروژه باید استفاده کرد. بعد از توجه به این موارد باید بهترین قیمت و مقرون به صرفه ترین قیمت را برای این کار پیدا کرد.

از عوامل موثر بر «هزینه نصب چراغ خطی» می توان به نحوه طراحی نورپردازی، مکان نصب چراغ خطی از جهت توکار یا روکار بودن و یا حتی آویز بودن آن و البته تجهیزات مورد نیاز اعم از ال ای دی، درایور و هیت سینک یا قاب پروفیل آلومینیوم آن می توان اشاره کرد.

شرکت سام آلومینیوم، یکی از تولیدکنندگان پروفیل های عمومی و اختصاصی آلومینومی از جمله انواع پروفیل لاین نوری است. ارائه مشاوره و خدمات عالی در زمینه نصب و مونتاژ چراغ خطی در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های اداری، تجاری، مسکونی نیز از جمله خدمات این شرکت است. شما می توانید با انتخاب مناسب پروفیل چراغ خطی نمای زیبایی را به دکوراسیون داخلی محل کار یا سکونت خود بدهید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست‌های مرتبط

14 آذر 1402
لاین نوری سقف + عکس
7 آذر 1402
25 ایده برای نورپردازی خانه
3 آذر 1402
کاربرد لاین نوری در ترمووال + عکس
26 آبان 1402
روش کار لاین نوری + کاربرد آن‌ها در محیط‌های مختلف
12 آبان 1402
انواع نورپردازی در معماری داخلی + عکس
8 آبان 1402
اصول نورپردازی خانه + انواع منابع نور
4 آبان 1402
طرح لاین نوری کناف | 6 طرح مختلف
21 مهر 1402
انواع لاین نوری + عکس مدل‌های مختلف
14 مهر 1402
دستمزد نصب لاین نوری چقدر است؟ + عوامل موثر بر هزینه
24 شهریور 1402
اجزای لاین نوری چیست؟
9 شهریور 1402
ابعاد لاین نوری چقدر است؟
2 شهریور 1402
مزایا و معایب لاین نوری چیست؟
14 مرداد 1402
دیفیوزر چراغ خطی
1 مرداد 1402
اجرای لاین نوری کناف
25 تیر 1402
دکوراسیون داخلی شیک با چراغ خطی
24 تیر 1402
لاین نوری کنافی چگونه اجرا می شود؟
21 تیر 1402
چراغ خطی بهترین انتخاب روشنایی مدرن
15 تیر 1402
راهنمای جامع خرید لاین نوری و کاربردهای آن
14 تیر 1402
چراغ خطی ارزان را چگونه تهیه کنیم؟
13 تیر 1402
نحوه اجرای نورپردازی با لاین نوری